קפוץ לתוכן

סיקור| N86 - מכשיר שמכיל את כל העולמות

3 תגובות לנושא זה

#1 omerf130

משתמש רשום

• רשומים
  • דרגות
  • 41 הודעות

תאריך פרסום 21 נובמבר 2009 - 08:19 PM

Nokia N86 - שילוב של כל העולמות בפלאפון אחד.

בעידן הפלאפונים הנוכחי, לכל אחד חשוב פיצ'ר אחר - יש כאלה שהרמקולים והאזנה למוזיקה הם הכי חשובים להם בפלאפון, יש כאלה שחשוב להם המצלמה - שברגע שנצטרך אותה כדי לתעד עוד רגע אחד מהחיים שלנו, תמיד תהיה לנו אותה בכיס. יש כאלה שאכפת להם מהדברים העסקיים במכשיר - מקלדת נוחה, אפשרות משרדיות (אופיס, WI-FI, פנקס, מחשבון, ועוד...).
בזמן האחרון, כל פלאפון התמקד באחד מ3 הפיצ'רים שציינתי למעלה. בסוני אריקסון יש לנו את סדרת הC והW, בנוקיה יש לנו את סדרת הE למכשירים עסקיים וסדרת הXM למכשירי מוזיקה - אבל אף פעם לא היה פלאפון שמתמקד ב3 הדברים האלה ביחד.

זמנים קשים עברו על נוקיה מאז שהם הוציאו את הN95 8GB - עברנו עד כה 3 מכשירים מרכזיים (N97, N85, N96) וכולם לא הצליחו לעלות על הרף שהN95 8GB הציב - וכולם יסכימו איתי.
בN97 מערכת ההפעלה מסורבלת ולא מספיק טובה, הטאץ' על הפנים, המכשיר איטי, מלא באגים ותקיעות שלא אמורים להיות במכשיר דגל.
בN85 שהיווה סוג של עליית מדרגה, היו רמקולים חלשים בטירוף (שהוחלשו בגרסה 30 הנוכחית שלו, לא מספיק הם חלשים גם ככה), וחלק גם דיווחו על איטיות.
בN96 הייתה לנו סוללה חלשה, פלאפון איטי ומלא באגים.

ובכן, תכירו את N86 - הפלאפון שמכיל את כל העולמות ביחד (לא רק מה שציינתי למעלה) והצליח לעבור את הרף הגבוה שהN95 8GB הציב אי שם ב2007.

N86 - מכונת מוזיקה או לא?
מאז הN96 והN95 8GB, לא ראינו מנוקיה שום אבל שום מכשיר שקרוב לדגדג את הרמקולים הנהדרים של N96/5. אני לא רוצה להטעות אתכם חלילה, בN86 אין לנו את אותם רמקולים מעולים, אבל לפחות משהו שהוא קרוב. אבל יש משהו נהדר שמפצה על זה, ואת זה תיראו למטה.

ובכן, לN86 יש זוג רמקולים סטרופוניים שממוקמים בצידו הימיני של המכשיר. הרמקולים הם חזקים ואיכותיים, הייתי מגדיר אותם כ75%-90% מהעוצמה של N95 8GB, תלוי בסוג השיר שאתם שומעים, בKBPS שלו ועוד. יש כאלה שחושבים שהרמקולים של הN86 הם כמו של הN97 (בגלל המבנה הדומה שלהם) ובכן - תרשו לי לחדש לכם. הרמקולים של הN86 חזקים בהרבה ממה שיש לN97.
לסאונד ב100% יש נטייה לעיוות קליל בהחלט, אבל משחק עם האקווליזר של המכשיר תתקן את כל הבעיות. עד כאן נוקיה הביאו לנו פתרון כמעט מוחלט... אבל שכחתי דבר אחד. השמיעה באוזניות.

כולנו יודעים שהשמיעה באוזניות היא תמיד עדיפה על הרמקולים של המכשיר, לא משנה עד כמה הם חזקים. זה פשוט לא זה. ובכן, אם נוקיה קצת פיברקו עם הרמקולים של הN86 - הם פיצו אותנו בגדול עם זה באוזניות. הקבצי אקוסטיקה שיש בתוך המכשיר הם אותם קבצים של ה5800, וביחד עם האוזניות שמצורפות בערכה של המכשיר - השמיעה היא פשוט חוויה. מוזיקה חזקה (עושה לי כאב ראש באוזניים כל פעם, אני צריך להישאר על 80% כל פעם) ואיכותית. עוקפת את השמיעה באוזניות של הN95 ועוד מלא מכשירים אחרים בשוק מין הסתם. אז שאפו לנוקיה!

N86 - מצלמת ה8MP הראשונה של נוקיה.
באיחור גדול משאר המתחרות שלה, נוקיה השיקה את המכשיר ה8MP הראשון שלה - הN86 שלנו. המצלמה מצויידת בעדשת הCARL ZEISS המצוינת, שמאפשרת לנו לקלוט יותר פריטים בתמונה, ופלאש LED כפול מחוזק. המצלמה מגיעה עם כל הפיצ'רים הקיימים היום: זיהוי פנים/חיוך, הסרת עיניים אדומות, מצב פנורמה, מצבי סצנה, מצב רצף, אאוטו פלאש, וכל שאר הדברים שיש.

ובכן, אני מחזיק בN86 עם גרסה 20 של המכשיר - שמשפרת את האיכות של התמונה, מורידה רעש דיגטלי ועוד. תוצאות? התוצאות מעולות. יש כאלה שיחלקו על דעתי (ואני יודע שיהיו כאלה) - אבל המצלמה של הN86 היא פשוט מופלאה, אולי הכי טובה שיש בשוק ה8MP.

במצב תמונה רגיל יש לנו זום דיגיטלי של X4 - התמונה שמתקפלת מציגה צבעים חדים, חיים, גם במצב של זום גדול. המצלמה הייתה קרובה מאוד בצילום שלה לתמונות במצלמה הקומפקטית שלי (SP-310 של אולימפוס, 7.1MP). בקיצור, פשוט חוויה.

בוידאיו? תמיד נוקיה היו מעולים בצילומי וידאיו, והמסורת נמשכת גם במכשיר הזה. במצב וידאיו יש לנו זום אופטי של 20X, מצלם באיכות של 30 פריימים לשניה (VGA) ומציג וידאיו נהדר. ניתן לתמונות לדבר:

N86 יודע גם לעשות אפשרויות משרדיות, מסתבר.
בשונה מאחיו הגדולים, בN86 קיבלנו סופסוף קצת אפשרויות משרדיות. הכירו את QuickOffice: באמצעות תוכנה זו, תוכלו ליצור, לערוך, לקרוא ולמחוק קבצי אופיס. הרבה זמן חיכינו לאופציה הזאת שהייתה רק בסדרת הE (תקנו אותי אם אני טועה) וזה מקנה לN86 עוד אופציה קטנה - אבל נחמדה.
כמו כן הN86 יכול גם לקרוא ולערוך קבצי PFD, עוד אופציה נחמדה שמשמשת הרבה אנשים. עוד אופציות קטנות: קורא הודעות (בקול, כרגע יש רק בשפה האנגלית, נקווה שיהיה גם בעברית בהמשך), פנקס, מחשבון, ממיר (דולר-יורו-שקל וכל זה) וגם אפשרות נחמדה לפתוח קבצי ZIP.

סימביאן.
כולנו יודעים שסימיבאן היא מערכת הפעלה מופעלה, ישנה, שגם אחרי 3 שנים מחזיקה מעמד בשוק כמערכת היציבה והמשומשת ביותר. אך גם כולנו יודעים שאם כ"כ לה, היא מערכת הפעלה שמעמיסה על הפלאפון וידועה (בחלק מהמכשירים) כמערכת הפעלה איטית. אבל נוקיה שמו לעוד דבר סוף: לאיטיות של הסימביאן.

לN96 יש מפרט טכני מרשים, בידיוק כמו שיש לN97: מעבד חזק של 434 הרץ ו128MB RAM שעושים את העבודה עם הסימביאן. הפלאפון רץ מהר, 0 תקיעות, 0 באגים. המעבד סוחב גם אם רצים המון יישומים ברקע - שאפו לנוקיה גם כאן ששיחקו אותה כאן עם המעבד. אפשר להנות מהסימביאן כמו שצריך.

כל ההבדל הגדול בין הN86 לW995 שעושה את הN86 יותר טוב מהW995 בהרבה זאת מערכת ההפעלה. לW995 יש מערכת הפעלה סגורה, אי אפשר להתקין יישומים. בN86 כן.לN86 אין תמיכה בDVIX? תחשבו שוב. דווקא כן. מה שאין לW995 יש לN86 באמצעות נגן גאוני שקוראים לו COREPLAYER. כאן גם נכנסים לתפקיד המסך האיכותי (AMOLED לעומת TFT של הW995) והצבעים (16.7MIL לעומת 256K צבעים של הW995) הגדולים שנותנים חווית צפייה בפלאפון כמו בטלוויזיה.
כמובן שהסימביאן המתקדם (S60 V3.2 FP2) עושה את העבודה שלו לעומת הW995 ואתם יכולים להתקין עוד מלאאאאאאאאא ישומים על המכשיר שישמשו אתכם בכל עת שתצטרכו.

סוללה ושאר הפרטים הקטנים
לN86 יש סוללה חזקה של 1200 mAh כמו שיש לנו בN85 - הסוללה מחזיקה מעמד כיומיים-שלוש בשימוש מאסיבי, משמע סוללה חזקה. אין כאן פאקים כמו שהיה בN96 או בN95

איכות החומרים: הN86 זכה לאיכות חומרים גבוהה. כל המסך והמקשים מצופים במגן חסין שריטות. הפלאפון נפל לי מאות פעמים, שום שריטה (לא בפאנל, לא במגן סוללה, לא בשום מקום). אפילו כבר הספיק להיכנס אליו מעט שוקו (לתוך הפלאפון). הוא עובד כמו שקיבלתי אותו (אחרי שעבר טיפול קטן של ייבוש) מהיר ללא בעיות.

זכרון: לN86 יש זיכרון פנימי של 8GB, ובאמצעות כרטיס MICROSD תוכלו להוסיף עוד 16GB נוספים, בסה"כ 24GB. מספק לכל הדעות.

קישוריות: למכשיר כמובן יש בלוטוס 2.1, ויפי מעולה שקולט מקילומטרים, חיבור MICRO USB למחשב שעושה את העבודה שלו כל פעם מחדש.

קליטה: שמעתי כאן שטויות בפורום שלN86 יש בעיות קליטה (התנתקות באמצע, המישהו בצד השני לא שומע אותך, ועוד). הכל בולשיט. אני גר בדיי חור שהאנטנה הקרובה אליי לא ממש נמצאת בקרבת מקום, והקליטה של המכשיר עדיין מצויינת. לא יודע על מה הקיטורים שהיו כאן.

מחיר: להזכירכם, ב10.12 האייפון נוחת כאן בארץ והוא עושה את שלו.
ברשת סלקום הפלאפון נמכר במחיר מצחיק של 67.50 ש"ח לחודש, למדברים מעל 200 שקל מקבלים זיכוי של 57.50 שקל (10 שקל לחודש).
בסה"כ לפני זיכוי: 2430 ש"ח כולל מע"מ.

בחנויות פרטיות המחיר נע בין 2,656 - 2,258 ₪.

מחיר שווה. ולהזכירכם שהN96 בתקופתו עלה קרוב ל4000 שקל.

#2 mofasa

משתמש חדש

• רשומים
  • דרגות
  • 7 הודעות

תאריך פרסום 04 דצמבר 2009 - 12:05 PM

תודה רבה מאד מעניין ומעשיר בידע:)

#3 neho

מנכ"ל בדימוס והווינר הראשון

• משתמש כבוד
  • דרגותדרגותדרגות
  • 810 הודעות

תאריך פרסום 04 דצמבר 2009 - 01:50 PM

סיקור שלך? בכל מקרה תודה, תוסיף תמונות הסיקור ייתן יותר מידע גם על איך נראה המכשיר..
מצפה מארטיום להחזרת החתימה שלי D:

קרדיט לארטיום הרוסי המוכשר :]

פריצה של ארטיום:
נהורי: 1 - ערבים: 0

פרשתי 19.8.2010

#4 xYanivDx

מנכ"ל בדימוס

• משתמש כבוד
  • דרגותדרגותדרגותדרגותדרגות
  • 2,594 הודעות

תאריך פרסום 07 דצמבר 2009 - 08:35 PM

נחמד!!!
אחלה סיקור!
אגב.... לN96 באמת יש סוללה חלשה כמו שאמרת

לכל מי שצריך אותי.. זה שפרשתי לא אומר שאני לא קיים!
שלחו ה.פ. ותקבלו יחס חם בפחות מ-24 שעות (בהתחייבות)