קפוץ לתוכן

- - - - -

מאמר | למה אנחנו מאבדים שליטה מרוב כעס

10 תגובות לנושא זה

#1 ניצנוצית

משתמש חדש

• רשומים
  • דרגות
  • 7 הודעות

תאריך פרסום 06 ינואר 2010 - 05:18 PM

כעס בלתי נשלט

"האם מוכרת לכם ההרגשה ש"נדלק לכם הפיוז"? שפתאום עולה בכם גל של כעס, והוא שוטף איתו את רוב תחושות ההיגיון. אתם מרגישים שאותו אדם פגע בכל באופן שדורש תגובה מיידית בעוצמה הראויה. כשאתם ממשיכים משם הלאה, ממשיכים ביום העבודה שלכם, או כאשר אתם מגיעים הביתה, יכול להיות שתעבור בכם המחשבה "למה הגבתי ככה"? כמובן יכול להיות גם שלא. כך או כך, התגובה החריפה, בין אם מוצדקת לדעתכם ובין אם לא, נובעת הרבה מאוד פעמים ממשהו עמוק יותר שקיים שם בפנים. וכן, כראוי לתיאוריות בפסיכולוגיה, זה קשור לעבר. לחלק חשוב ומשמעותי בעבר.

כמובן שלפעמים סיגר הוא רק סיגר, ותחושת הכעס הרבה פעמים מוצדקת. אם בעודכם נוסעים בכביש, חותך אתכם מישהו באופן שמסכן אתכם, אם רימו אתכם בעסקה מסוימת או אולי חבר שלא עמד בציפיות. כל אלו דוגמאות למקרים שיכולים לקרות מדי יום, ומעוררים, ולא בכדי, תחושת כעס ועלבון. אולם הבנת הדרך בה אנחנו מתמודדים עם התחושות האלו יכולה לקדם אותנו פלאים, ולהביא אותנו להבנה מעמיקה יותר של עצמנו, ולהבנת הסיבה שבעטיה אנו מגיבים באופן כמעט חסר שליטה."

אם זה מעניין אתכם, הנה קישור להמשך המאמר.

#2 שושו

בעל הפורום No Way Out

• בעלים
  • דרגותדרגותדרגותדרגות
  • 1,795 הודעות

תאריך פרסום 06 ינואר 2010 - 06:35 PM

כמעט שאפשר להגיד שזה כבר ידוע שהתגובות ה"חריפות" נובעות לא רק מאותו מקרה סצפציפי אלא כמו שאמרת ממקרים שהיו בעבר ומדברים שהם יותר עמוקים -
השאלה הגדולה היא איך תכלס אנשים יכולים לעשות לעצמם "מבחן" ולהבין דברים שקרו בעבר ואיך לטפל בעצמם במשך הזמן... זה לא עוזר להגיד "הבנת הדרך בה אנחנו מתמודדים עם התחושות האלו...",

מה שאני חותר אליו זה אם יש לך טיפים ועצות לתת לאותם אנשים שמרגישים ושרוצים להתמווד לבד, אז נשמח לקבל עוד טיפים ממומחה על מנת שחברי הקהילה הקיימים והחדשים יוכלו להבין יותר איך מתמודדים ואפילו יותר חשוב ללמוד איך לעזור לאחרים שהם מכירים עם בעיות כאלו...

בעל הפורום No Way Out - מהפורום הזה אין דרך יציאה!

פריצה של נהורי וארטיום:
אוהבים אותך מנהל שמן/רזה שלנו :)

------

קיצור כתובות אינטרנט בחינם

חם ברשת - כל הקישורים החמים ברשת

#3 Dani

מנהל פורום לשעבר GTA IV + משחקים להורדה

• רשומים
  • דרגותדרגות
  • 285 הודעות

תאריך פרסום 06 ינואר 2010 - 06:35 PM

כן מכיר את הרגשה מעצבנת הזאת אתה באמת צודק ! תודה אל מאמר

LightTwoקרדיט ל

#4 ניצנוצית

משתמש חדש

• רשומים
  • דרגות
  • 7 הודעות

תאריך פרסום 06 ינואר 2010 - 07:20 PM

אני כמובן לא שום סוג של "מומחה", וגם לא "מתמחה"... :P
וגם סביר מאוד להניח שהדברים שמניעים אותנו להתנהג "על אוטומט" הם מספיק קשים כדי שלא נהיה מוכנים להתמודד איתם באופן מודע. ככה שאני לא חושבת שיש טיפים, אלא עבודה של "חפירה". וזה דורש הרבה כנות עם עצמנו שיכולה להיות קשה לפעמים.
כשניסיתי להסתכל על עצמי, ועל הדברים שקשה לי להתמודד איתם, או שאחרי כמה ימים אני מבינה שהגבתי באופן קיצוני ראיתי שאלו דברים שבבסיס שלהם יש משהו מאוד דומה. אצלי ספציפית זה כשמזלזלים בי (או כשאני חושבת שמזלזלים בי). הרי יכולתי גם לא להתייחס לזה באופן רציני. זה לא שפגעו בי באמת. זו רק תחושה שהייתה לי. ההמשך יהיה לבחון את ההרגשה הזאת יותר לעומק, ולנסות להבין במקביל גם למה אני מרגישה ככה (מבחינת אירוע בעבר) וגם מה הדרך הטובה יותר להתמודד עם זה בעתיד.
זה טוב, כי זה גם להבין וגם לשנות.

#5 xYanivDx

מנכ"ל בדימוס

• משתמש כבוד
  • דרגותדרגותדרגותדרגותדרגות
  • 2,594 הודעות

תאריך פרסום 06 ינואר 2010 - 07:24 PM

מאמר יפה ונכון אחי!

לכל מי שצריך אותי.. זה שפרשתי לא אומר שאני לא קיים!
שלחו ה.פ. ותקבלו יחס חם בפחות מ-24 שעות (בהתחייבות)

#6 TheJoker

משתמש רשום

• רשומים
  • דרגותדרגות
  • 273 הודעות

תאריך פרסום 31 ינואר 2010 - 12:50 PM

מאמר יפה! את כתבת אותו? אם כן אז כל הכבוד!

#7 s.scoop

משתמש חדש

• רשומים
  • דרגות
  • 69 הודעות

תאריך פרסום 10 נובמבר 2011 - 04:52 PM

תודה על המאמר. מעניין מאד.

___

גז צחוק
שיקום הפה

#8 נוריתקו

משתמש חדש

• רשומים
  • דרגות
  • 36 הודעות

תאריך פרסום 13 נובמבר 2011 - 12:05 PM

תודה רבה על המאמר..
מה שמקפיץ אותי זה שמתעלמים ממני, כשאני מרגישה כמו אוויר ואף אחד לא רואה אותי..
נגיד כשעוקפים אותי בתור, או שאני מנסה לדבר ופתאום אף אחד לא מקשיב, או שאני מבקשת משהו במפורש ו"שוכחים"..
אוף!
ברגעים האלו אני ממש יכולים להיות אכזרית לאנשים.. לצעוק עליהם.. וזה כל כך לא אופייני לי!
- שלום, אני נורית ואני מכורה לסודוקו :)
- אנחנו אוהבים אותך, נורית!

#9 Discovery

משתמש חדש

• רשומים
  • דרגות
  • 5 הודעות

תאריך פרסום 27 נובמבר 2011 - 10:26 AM

אני חושבת שאני בן אדם דיי רגוע, אבל יש דברים שבאמת יכולים "להדליק" אותי בשנייה.
חוסר התחשבות של אנשים, זלזול, "חוצפה של ישראלים"...
רואים את זה הרבה בכבישים...
משחקי סוניק אונליין!
בואו לשחק עם סוניק, נאקלס, טיילס ושאר החברים!

#10 Effottalomymn

משתמש חדש

• רשומים
  • דרגות
  • 4 הודעות
  • תחומי עניין:Dining out

תאריך פרסום 04 אוגוסט 2013 - 07:24 PM

microsoft windows defender for vista , isa 2004 firewall client vista , implementing and maintaining a firewall protection , microsoft windows for xp , antivirus against spyware
buy discount Adobe creative suite 5 production premium download now low cost Sony vegas movie studio platinum 9 oem download buy low cost Nikon capture nx 2 mac oem download
microsoft windows help , buy microsoft windows xp pro , kerio personal firewall 4.6.1839 , voted best antivirus , trail antivirus , file of symentec antivirus , firewall 2004 , antivirus firewall xp , internet gateway antivirus , spyware search&destroy
cheapest low cost Autodesk alias design 2013 64 bit download now cheapest discount Ashampoo clipfisher 32 bit download buy low cost Adobe creative suite 6 design standard student and teacher edition download oem
tracking cookie spyware , superantispyware fre , sonicwall firewall login , microsoft windows live 2009 , firewall server core
cheapest Autodesk 3ds max entertainment creation suite premium 2012 64 bit download now buy low cost Stellar phoenix data recovery v4 mac download now low cost I r i s readiris 12 pro mac oem download